пʼятниця, 30 жовтня 2020 р.

ТРЕНІНГ

 


                                                       «Перед великим розумом я схиляю голову
                                                           перед великим серцем я стаю на коліна»

                                                                                                                               Гетте

    Сьогодні, як ніколи  гостро  стоїть  питання толерантності. Толерантності потребує суспільство. Толерантності  потребують всі суспільні відносини.

Саме тому,  питання толерантності  і було обговорено на тренінгу з педагогами, який підготувала і провела 30 жовтня вчитель початкових класів Дук Ольга Миколаївна. 

Метою тренінгу було:

-         формування толерантного  ставлення до оточуючих, до суспільства, до певних педагогічних ситуацій;

-         розвиток здатності  до емпатії, співпереживання і співчуття;

-         сприяння  особистісному розвитку педагогічних працівників, реалізації їх  творчого потенціалу;

-         формування навичок роботи в групі.

    Теоретичний блок включав вправи, які допомогли розібратися  із значення  терміну «толерантність»,зі змісовними видами толерантності  та тематичну презентацію  для кращого засвоєння матеріалу.

    Учасники  в процесі тренінгу  дискутували, вирішували  спільні завдання, аналізували життєві та педагогічні ситуації. В колективі панувала атмосфера  згуртованості та взаємоповаги. Саме цьому сприяли вправи «Квітка толерантності», спонукально-мотиваційна гра «Чарівна паличка», тест "Наскільки ви толерантні?"

        Підсумок тренінгу був  проведений в ігровій   формі , за допомогою якої кожен педагог  висловив  свої думки,  щодо толерантного ставлення до  колег та учнів.
















четвер, 22 жовтня 2020 р.

Що повинні знати батьки про коронавірус

 5 основних речей, які мають знати батьки про коронавірусну інфекцію COVID-19 та про те, як реагувати, щоб убезпечити свою родину від хвороби. Про це розповідають Міністерство освіти і науки України разом з Міністерством охорони здоров’я: 

ПЕРШЕ. Інфекція передається переважно повітряно-крапельним шляхом від зараженої людини або через дотик до забруднених поверхонь.

ЩО РОБИТИ: 

  • попросити дітей не підходити ближче ніж на 1 метр до людей, що кашляють, чхають або мають жар
  • нагадувати дітям про обов’язкове миття рук перед прийомом їжі та після відвідування вбиральні (мити руки потрібно щонайменше 20 секунд або використовувати дезінфекційні засоби для рук)
  • попросити дітей утриматися від прийому їжі з загальних упаковок або посуду (горішки, чіпси, печиво та інші снеки), куди багато людей занурюють руки
  • просити дітей уникати привітальних обіймів і рукостискань, поки епідеміологічна ситуація не стабілізується
  • посилити вимоги до вологого прибирання приміщень, очищення та дезінфекції об’єктів, яких торкається велика кількість людей, провітрювати приміщення
  • важливо уникати місць масового скупчення людей

ДРУГЕ. Симптоми інфекції: кашель, біль у горлі, риніт, лихоманка, утруднене дихання, сухий кашель, чхання, біль у грудині; у деяких випадках – діарея або кон'юнктивіт. У складних випадках інфекція може викликати пневмонію. У деяких випадках ця хвороба може бути смертельною, однак переважно це відбувається з людьми середнього чи похилого віку, що мають супутні захворювання. 

ЩО РОБИТИ: 

у разі підвищеної температури дитина має залишитися вдома до повного одужання та одразу отримати консультацію сімейного лікаря.

ТРЕТЄ. Як правильно поводити себе в умовах поширення вірусу?

  • мити руки щонайменше 20 секунд або використовувати дезінфекційні засоби для рук
  • під час кашлю або чхання прикривати рот і ніс паперовою хустинкою, яку потім необхідно викинути; чхати також правильно у згин ліктя
  • не підходити ближче ніж на 1 метр до людей, що кашляють, чхають або мають жар, уникати будь-якого тісного контакту з ними
  • не споживати сирих чи недостатньо термічно оброблених продуктів тваринного походження

ЧЕТВЕРТЕ. Маски не допомагають убезпечити себе від вірусу, вони допомагають лише в тому разі, коли маску носить хвора людина.

П’ЯТЕ. Наразі не існує жодних ліків для лікування чи запобігання коронавірусу. Будь-які пропозиції в Інтернеті про вакцини чи ліки – неправда.

Берегиня роду українського

 

            На виконання листа Департаменту освіти і науки від 07.09.2020 № 02.2-16/791  КЗ «Запорізький обласний центр художньо-естетичної творчості учнівської молоді» проводить обласну заочну виставку-конкурс дитячої творчості «Берегиня роду українського».  На територіальний  конкурс від нашого закладу було представлено 3 роботи: дві зайняли І місце (відправлено на обласний конкурс) і одна робота ІІ місце.


І місце Панчішна скульптура "Охоронець снів".
Робота Саламатіної Ольги, Тітової Поліни учнів 6 класу
(керівник Харенко І.К.)

І місце   Лялька-мотанка "Бабуся"
Робота Швабюк Анни, учениці 4 класу (керівник   Дук О.М.)

ІІ місце Лялька-мотанка "Дівчина - краса"
Робота Осмоловської Неллі, учениці 4 класу (керівник Дук О.М.)


РОБОТА  "ОХОРОНЕЦЬ СНІВ" НА ОБЛАСНІЙ ВИСТАВЦІ ЗАЙНЯЛА ІІ МІСЦЕ,А ЛЯЛЬКА-МОТАНКА "БАБУСЯ" - ІІІ МІСЦЕ.

понеділок, 12 жовтня 2020 р.

14 жовтня – свято Покрови, День захисника України та козацтва

14 жовтня українці відзначають одне із найважливіших церковних свят – Покрову Пресвятої Богородиці. На цю ж дату також припадають такі значущі для України свята, як День захисника України і День українського козацтва. Усі ці три свята тісно між собою пов’язані.

    Офіційно цей день, який у 2020 році припав на середу, є державним вихідним.

День захисника України

День захисника України – наймолодше із трьох свят, які українці відзначають 14 жовтня. Встановлене воно було 14 жовтня 2014 року указом п’ятого президента України Петра Порошенка та є офіційно святковим і вихідним днем.

Свято Покрови Пресвятої Богородиці

Велике свято Покрови Пресвятої Владичиці нашої Богородиці і Приснодіви Марії святкується щороку 14 жовтня. Встановлене воно на згадку про дивовижну появу Богоматері віруючим.

За переказами, відбулося це у 910 році в Константинополі. Столицю тримали в облозі полчища ворогів, готових у будь-який момент увірватися в місто. Жителі візантійської столиці зібралися в храмі й молили Богородицю про порятунок від нападників. Матір Божа з’явилася перед людьми, почала молитися Господу, а потім вкрила людей своїм покровом (омофором), захищаючи їх від ворогів видимих і невидимих.    Покров Богородиці захистив місто від противника. А свято стало символом заступництва Матері Божої за всіх людей. Його відзначають православні та греко-католики.

День українського козацтва

Святкування Дня українського козацтва збігається зі святом Покрови Пресвятої Богородиці. Козаки вважали Богоматір своєю заступницею й захисницею від ворога. Головна церква українських козаків завжди була на честь Покрови. Її ікона була в кожному курені, а зображення Богоматері було на хоругвах, під якими козаки виступили у походи.

Козак – це вільна людина, незалежний озброєний воїн. Зародилося козацтво на українських землях у XV ст. Від самого початку козаками ставали виключно вільні люди, які вирішили все своє життя присвятити захисту України від ворогів.

 12 жовтня у закладі пройшла лінійка, присвячена цим  датам.










пʼятниця, 9 жовтня 2020 р.

ЖИТИ ЦІКАВО ТА БЕЗПЕЧНО

     Сьогодні, як ніколи, підвищується роль освіти у підготовці школярів до самостійного життя у світі, де кількість надзвичайних ситуацій постійно зростає, а екологічна ситуація з кожним роком погіршується. Життєво  необхідно озброїти дітей знаннями, уміннями і розумінням важливості збереження власного життя і здоров’я. Саме тому з  05.10.20р. по 09.10.20 року у закладі було проведено Тиждень безпеки життєдіяльності дитини.













У рамках тижня пройшли найрізноманітніші заходи, основною метою яких було формування в учнів свідомого ставлення до свого життя та здоров’я; популяризація  основних правил безпечної життєдіяльності серед школярів;  розвиток  в учнів життєвих навичок, що мають ключове значення для безпеки повсякденного життя; виховання  гуманного ставлення до людини, що потрапила в біду, вироблення у школярів співчуття, бажання допомогти.

четвер, 8 жовтня 2020 р.

БЕЗПЕКА НАШИХ ДІТЕЙ ЗАЛЕЖИТЬ ВІД НАС


         Дбати про безпеку дітей, прищеплювати навички здорового способу життя, навчати правильно поводити себе в екстремальних ситуаціях – сьогодні це актуальне завдання для всіх дорослих. Адже у нинішній час діти дуже часто потрапляють у небезпечні, скрутні ситуації, вихід з яких не можуть знайти вірно. З початком нового навчального року особливо гостро постає питання безпеки життєдіяльності дітей.

ПАМ'ЯТКА ДЛЯ ДІТЕЙ ТА БАТЬКІВ

БУДЬ ОБЕРЕЖНИМ!


    В Україні почастішали випадки, коли у результаті автопригод травмуються діти.
Дорослим слід неодмінно потурбуватися про безпеку малечі, адже діти – надзвичайно вразлива категорія учасників дорожнього руху.
Шановні батьки!Роз’ясніть правила безпеки дорожнього руху дітям шкільного віку.  
Пам’ятка з правил дорожнього руху для школярів
1. Йти до школи треба найкоротшим шляхом, по вулицях з найменшим рухом транспорту.
2. Ходити треба тільки по тротуарах, дотримуючись правої сторони.
3. По дорогах чи вулицях, де немає тротуарів, треба йти з лівої сторони, назустріч транспорту.
4. Будьте обережні біля під’їздів дворів, звідки не очікувано може виїхати автомобіль.
5. Не збирайтеся на тротуарах великими групами, не зупиняйтеся на поворотах, спусках чи підйомах, на мостах і під мостами.
6. Спокійно, без метушні переходьте дорогу.
7. Переходьте вулицю на перехрестях по пішохідних доріжках або в місцях, де є вказівники «Перехід».
8. При переході впевніться в безпеці: подивіться спочатку наліво, дійшовши до середини дороги,- подивіться направо.
9. Не перебігайте дорогу перед близько рухомим транспортом. Пам’ятайте, що автомобіль зразу зупинити неможливо!
10. Автомобілі, автобуси, тролейбуси, які стоять, треба обходити ззаду, а трамваї – спереду.
11. Не чіпляйтесь за рухомий транспорт, не катайтесь на проїзній частині вулиці і дороги на велосипедах, ковзанах, самокатах.
12. Не влаштовуйте ігри на дорозі, тротуарах, мостовій.

Пам'ятка про правила дорожнього руху для учнів 

ВІДЕОРОЛИК "STOP SEXTING"


В період карантину діти стали проводити на 80% більше часу онлайн, значно почастішали випадки булінгу з використанням інформаційно-комунікаційних технологій, а сексуальна експлуатація дітей в інтернеті збільшилась вдвічі. На жаль, в Україні такі випадки також почастішали.

Під час карантинних обмежень зростає рівень стресу, особливо серед батьків новонароджених дітей. Це підвищує ризик вчинення насильства над дітьми. Проведене опитування серед батьків показало, що 5% батьків струшують свою дитину з метою її заспокоєння і взагалі не мають інформації про шкідливий вплив таких дій. Таке явище як «Синдром струшеної дитини» є фізичним та психологічним насильством щодо неї та призводить до ушкодження мозку, а в деяких випадках - має летальні наслідки.

Щороку Американська академія педіатрії виявляє близько 1300 випадків синдрому струшеної дитини. 80% дітей залишаються з інвалідністю на все життя, а 20% - помирає. В Україні відсутня офіційна статистика щодо кількості випадків струшування дітей та заподіяних внаслідок цього травм. Хоча на теренах нашої країни це теж дуже поширене явище.

    Беручи до уваги вищевикладене та з метою профілактики та захисту дітей від шантажу в цифровому просторі, сексуального насильства та експлуатації пропонуємо переглянути відеоролики.

перегляньте

насильство

понеділок, 5 жовтня 2020 р.

За любов до рідної землі спасибі, дорогі учителі!



Учителем не кожен може бути,

Не кожне серце вміє говорить...

Учитель лише той, хто вміє чути,

Окрилити, навчити і любить.

Тендітну душу ласкою зігріти

І добротою ниву засівать,

Безмежно, щиро цілий світ любити

І дітям усього себе віддать

 Розпочалось урочисте святкування Дня вчителя в нашій школі зі святкової лінійкиДіти висловлювали сердечну вдячність педагогам за їх невтомну працю, недоспані ночі та щиру підтримку. 

Ще Сократ говорив про те, що істинне знання не можна вкласти у свідомість учня ззовні, воно повинне вирости з глибин його особистості і за допомогою учителя вийти у світ. Професія педагога є невдячною і потрібно мати велике терпіння та силу волі, щоб кожного року з високо піднятою головою іти на зустріч новим дітям.

 Із поздоровленнями до вчителів звернулись учні, які показали себе з найкращої сторони. Їхні дзвінкі голоси, щирі слова та ніжні погляди служили бальзамом не для однієї вчительської душі. Висловити вдячність за вірність професії досить важко, проте вони це зуміли.

У якості подарунка своїм учителям, щоб хоч на день вони змогли забути про працю, учні старших класів проводили уроки самостійно.

На святі, яке відбулось після дня самоврядування, важко було не помітити радість як на вчительських, так і на дитячих обличчях. Це виявилось святом і для учнів і вчителів.

Велике щастя мати вчителя доброго, щирого, який навчає бути Людиною. Велике щастя мати мудрого, талановитого наставника, який уміло передає свої знання та вміння. А найбільше щастя для вчителя – бачити у своїх учнях продовження себе.

Приємністю стало привітання від вихователів дитячого садочка, які в лиці завідуючої О.І. Кутенкової та помічниці вихователя Л.П. Тітової  завітали до школи з квітами, солодкими подарунками і теплими словами.

Не оминув наш навчальний заклад і голова Новоуспенівської с/р І.Б. Сеник, котрий також "підсолодив" життя педколективу тортом. 

Діти в цей день зуміли проявити себе, відкрили у собі нові таланти. Можливо не всі з них стануть педагогами, проте після такого досвіду, вони безперечно почнуть більше цінувати вчительський труд.